גם אם לא מבינים את התוכן של השירים שלה, אי אפשר שלא ליפול בקסמה ...

אבורה הוציאה עד כה עשרה אלבומים ,עיקר פרסומה היה בזכות השירים "Sodad" , הגרסה שלה ל "Besame Mucho" ושיר הנושא לסרט "Underground" של אמיר קוסטוריצה ,שכתב לה במיוחד גוראן ברגוביץ'.
היא החלה את קריירת השירה שלה בעיר הולדתה, שהייתה עיר נמל שוקקת, כשהיא נודדת עם נגניה ממועדון לילה אחד לשני, וזכתה לכינוי "מלכת המורנה". ב-1988 התגלתה אבורה על ידי ג'וזה דה סילבה, מפיק צרפתי ממוצא קאפו וורדיאני, ששכנע אותה לבוא עימו לפריז כדי להקליט את המוסיקה שלה. אלבום הבכורה שלה נקרא הדיווה עם הרגליים היחפות (La Diva aux Pieds Nus), זה היה גם הכינוי, שדבק בה, ושנבע מסירובה לנעול נעליים בהופעות, מתוך הזדהות עם הנשים והילדים מעוטי היכולת של מולדתה. האלבום זכה להצלחה בקרב אנשים ממוצא קאפו וורדיאני, אך בהופעתה הראשונה של אבורה, שהתקיימה באוקטובר 88' במועדון ה"ניו מורנינג" בפריז, לא היה קהל רב. בשנת 90' הוציאה אבורה אלבום נוסף, שזכה גם הוא להצלחה דומה בעיקר בקרב יוצאי קאפו וורדה, וב-91' יצא האלבום Mar Azul, בעקבותיו הופיעה אבורה בפסטיבל אנגולם ומספר ימים אחר כך במועדון "ניו מורנינג".
זו הייתה נקודת הפריצה של אבורה, לאחר שהתקשורת הצרפתית גילתה אותה בפסטיבל, ובעיתונים נכתב על שירתה המיוחדת, נמכרו הכרטיסים להופעתה ב"ניו מורנינג" מבעוד מועד, ואת המועדון מילא קהל אירופאי שרק גילה את אותה. Miss Perfumado, שיצא ב-92', זכה לשבחיה של התקשורת הצרפתית, שהיללה את אבורה ושהשוותה את איכויות קולה לאלה של בילי הולידיי, וכשהפך האלבום להיט גם מחוץ לגבולות צרפת, החלה אבורה להופיע ברחבי אירופה והעולם. ב-94' הופיעה אבורה בסאן פאולו עם קייטנו וולוזו, הכוכב המוסיקה הברזילאי, שהצהיר בתום ההופעה, שהוא מחשיב אותה כ "אחת הזמרות המשפיעות ביותר בעולם כיום". סיפור ההצלחה של אבורה לא דעך, היא הוחתמה בחברת התקליטים הבינלאומית B.M.G, ועם הצטרפותה לחברה יצא האוסף Sodade, Les Plus Belles Mornas de Cesaria . זה היה השלב בו ויתרה אבורה על הרגלי השתייה שלה, אך לא על העישון, וכך בכל הופעה שלה, בזמן שנגני הלהקה הופיעו בקטע אינסטרומנטאלי, היא ישבה ועישנה סיגריה להנאתה ולהנאת הקהל.
האלבום Cesaria, שהגיע בצרפת לזהב, יצא בארה"ב ב-95', נמכר כ-150 אלף עותקים, והיה מועמד לפרס גראמי. כתוצאה מכך, עוררה אבורה התעניינות בקרב רבות מהדמויות המובילות בתעשיית המוסיקה האמריקאית. להופעתה הראשונה בניו יורק הגיעו מדונה וברנפורד מרסליס, גורן ברגוביץ' הזמין אותה להקליט שיר עבור סרטו של הבמאי אמיר קוסטוריצה, "Underground" , קייטנו ולוזו הקליטה עם איתה דואט, שנכלל באוסף Red Hot&Rio, ותחנת הטלוויזיה הצרפתית-גרמניתARTE צילמה תוכנית על סיפור חייה. בשנה שלאחר מכן המשיכה אבורה להופיע באינטנסיביות ברחבי העולם, וב-97' יצא האלבום Cabo Verde , שהיה גם הוא מועמד לפרס גראמי, וגרר אחריו סיבוב הופעות בינלאומי נוסף. ב-99' הוציאה אבורה את האלבום Café Atlantico, שהכיל הרבה שירי געגוע הביתה, לאיים של קאבו וורדה, ששוכנים לאורך החוף הצפון-מערבי של אפריקה וגם לבית הקפה אטלנטיקו, שברבים כמותו שרה אבורה טרם הצלחתה הבינלאומית.

Copyright © 2008 | Communications LTD. | All rights reserved
Created by NivDesign © 2008